Задати питання лікарю

Комплексний огляд. Діагностика. Планування лікування.

Як будь-який прихід в клініку, відвідування стоматолога теж найчастіше починається з первинної стоматологічної консультації (комплексний огляд).Саму стоматологічну консультацію можна поділити на два види:

  • первинну
  • розширену.

Первинна консультація включає одноразове відвідування лікаря під час якого доктор огляне порожнину рота пацієнта, зробить оцінку стану зубів і зубного ряду, призначить розширене обстеження якщо це необхідно.

Потім стоматолог ставить діагноз і складає план лікування, при цьому озвучуючи вартість кожної послуги в клініці. Пацієнт все обмірковує і якщо у нього виникають якісь питання задає їх лікаря. Стоматолог же зобов’язаний дати відповідь на всі виниклі питання, роз’яснивши пацієнту всі незрозумілі моменти, які стосуються лікування і цін.

Якщо проблема невелика і досить одного відвідування – лікар може запропонувати відразу ж її вирішити або запише на найближчий прийом. Це може бути лікування початкового або середнього карієсу або проведення гігієнічної чистки зубів.

А якщо є серйозні проблеми в ротовій порожнині лікар призначає комплексний огляд з проведенням діагностичних рентгенснімков або ортопантомограми, можливо направить на комп’ютерну томографію. Може знадобиться консультація інших фахівців в клініці – хірурга, ортопеда, ортодонта або імплантолога, тоді доктор запропонує записатися до цих фахівців або запросить їх для консиліуму. Тільки після цього вам запропонують план лікування або їх кілька варіантів. Іноді наші лікарі направляють на консультацію до отоляринголога, алерголога і т.п.

Практично у кожного з нас є якісь проблеми з зубами і яснами. У кого-то серйозні, у кого-то менше. Для того щоб виявити і вирішити ці проблеми існують стоматологічні медичні центри. Де комплексно проведуть консультацію, діагностику та проінформують вас про стан зубів, про проблеми з ними і способи лікування.

Не бійтеся ходити зі своїми питаннями до стоматолога, цього не потрібно соромитися, це правильно. Якість вашого життя, ваше здоров’я у ваших руках.