Задати питання лікарю

Рентгендіагностика

Часи рентгенівської плівки вже пройшли і прогресивного стоматолога без сучасних засобів діагностики вже, і уявити важко.

Для отримання рентгенівських знімків ми використовуємо дентальні апарати фірми «SIRONA» з радіовізіографічною приставкою «SIDEXIS» для цифрової рентгенографії (радіовізіографії). Ми гарантуємо постійний контроль рівня радіації і 100% якість знімків.

Радіовізіографія зубів – метод діагностики стану зубів цифровою рентгенографічною апаратурою, яка передбачає виконання панорамного або прицільного знімків.

Прицільний знімок допомагає стоматологу поставити точний діагноз, визначити стан тканин зуба, стан навколишнього кісткової тканини, стан пародонту, контролювати якість лікування каналів зуба.

Панорамний знімок зубів (ортопантомограмма) дозволяє отримати одномоментне зображення щелепних дуг. За ортопантомограмою доктор зможе побачити повну картину стану пародонту і коренів, приховані міжзубні каріозні порожнини, хронічні запальні процеси на верхівках коренів зубів (періодонтит, кістогранулеми, кісти), які протікають безсимптомно, і на які лікар навряд чи зверне увагу, якщо пацієнт не пред’являє скарг . Панорамний знімок зубів також використовується при лікуванні порушень прикусу, для правильного вибору лікарем-ортодонтом методу лікування, а також для контролю результатів лікування з часом. Особливо важливий оглядовий знімок, якщо має бути множинне лікування, або видалення зубів. За ортопантограмою визначають можливість установки імплантатів (розрахунок довжини і товщини імплантів).

Переваги комп’ютерної радіовізіографії:

Безпека. Значно знижується променеве навантаження на пацієнта в порівнянні з плівковою рентгенографією (для дентальних приблизно на 95%, тобто в 17 – 20 разів). За рахунок значного зменшення дози опромінення, ніж при виготовленні звичайного рентгенівського знімка, з’являється можливість робити серію знімків в ході лікування.

Швидкість. Час отримання готового зображення скорочується до декількох секунд, що особливо актуально при проведенні ендодонтичного втручання.

Якість. Сучасні датчики мають роздільну здатність набагато вище, ніж у плівки. У зв’язку з цим, наявність якісно зробленого знімка дозволяє відмовитися від додаткових уточнюючих дентальних знімків, оскільки можна збільшити і виділити будь-який фрагмент без втрати якості.

Комфорт. Мобільність апаратури, її розміщення в безпосередній близькості до стоматологічної установки створюють додатковий комфорт для пацієнта і лікаря.

Наявність цифрового зображення дозволяє тиражувати знімки в необмеженій кількості. Цифрова рентгенограма може бути відредагована для найкращого зорового сприйняття зображення (оптимізація зображення).

 

Перегляд цифрового знімка здійснюється на моніторі персонального комп’ютера, що забезпечує можливість спільної роботи відразу декількох фахівців. Опції програми дозволяють прямо на екрані здійснювати вимірювання і планувати лікування з використанням графічного редактора.