Задати питання лікарю

Профілактика стоматологічних захворювань. Професійна чистка зубів.

Під профілактикою стоматологічних захворювань мається на увазі процес попередження появи захворювань зубів і ясен.

Набагато розумніше щорічно проводити профілактику в стоматології Профилактика стоматологических заболеваний. Уроки гигиены., ніж не робити цього і потім лікувати вже виниклі стоматологічні захворювання. Тим більше ціни на профілактичні методи нижче вартості лікування вже виниклих проблем із зубами.

На сьогоднішній день серед полиць супермаркетів можна знайти величезну кількість засобів по догляду за зубами, але незважаючи на всю цю велику кількість засобів гігієни у людини рідко виходить повністю видалити залишки з’їденої їжі з важкодоступних місць.

Що вже говорити про куріння, вживання алкоголю або навіть звичайної, ранкової чашки кави. Це все тільки щодня посилює утворення наліту. Стає не дуже красивий сіро-жовтий наліт на зубах, який не тільки погіршує зовнішній вигляд зубів, а ще й є прекрасний місцем розмноження для різних мікробів, що провокують шкідливі захворювання.

Спочатку цей наліт м’який і не сильно помітний. Лікарі кажуть, що цей наліт не встиг «мінералізуватися». Але проходить час і він твердне, потім перетворюється на зубний камінь, який вивести вже в рази складніше.

Найбільш неприємним серед перерахованого вище є те, в усі часи існування цей наліт несе велику загрозу для здоров’я зубів і ясен. Допомогти не допустити цих проблем може тільки професійна гігієна.

Професійне чищення порожнини рота проводиться стоматологом або гігієністом і проходить вона в три етапи:

На першому етапі лікар видаляє зубний камінь. Видалення робиться за допомогою ультразвукового сканера, який може швидко і якісно прибрати великі відкладення на зубах, що виникли за довгий час.

На другому етапі фахівці займаються очищенням зубного нальоту за рахунок програми «Air-flow». По закінченню усунення зубних відкладень потрібно буде позбутися від пігментованого нальоту, який з’являється на поверхні зуба від куріння, алкоголю або навіть солодких газованих напоїв. Цей процес безболісний і його можна робити без анестезії, завдяки системі air-flow. Так само ця система здатна легко повернути зубам їх натуральний колір, усунувши  камені та наліт.

На останньому третьому етапі зуби полірують і наносять пасту з фтором. Здійснюють полірування поверхні зубів за допомогою спеціальних щіток і професійних паст.

Є один мінус у полірування зубів – після неї на деякий час зуби стають дуже чутливими, різко реагують на гаряче і холодне. Щоб приглушити неприємні відчуття, на зуби наносять спеціальні препарати з фтором, які не тільки знижують чутливість, а не дають з’явитися карієсу.

Проводити професійну чистку зубів рекомендують не менше трьох разів за рік. Ця процедура подарує вам прекрасний зовнішній вигляд, сяючу помішку і подальший захист від  захворювань зубів.