Задати питання лікарю

Протезування

Залежно від проблем зубного ряду ситуацію можна виправити за допомогою установки протезів (протезування), які можна поділити на три важливі підгрупи:

Протування дефектів зубного ряду [List line = “yes” style = “style1”]

знімні протези; незнімні протези; умовно-знімні протези.

[/ List]

Знімні протези ставлять коли у всій порожнини рота відсутній більшість зубів. Ці протези умовно теж можна поділити на такі: повні знімні протези,частково-знімні, умовно-знімні, бюгельні і іммедіапротези. Розповімо коротко про кожну з видів.

Повні знімні протези використовують при втраті всього зубного ряду. Найчастіше їх роблять з пластмаси і встановлюють в порожнині рота за рахунок того, що ці пластинки сильно присмоктуються до поверхні ясен. У багатьох випадках саме цей метод виявляється єдиним способом щоб допомогти пацієнту бо є найнадійнішим, міцним і якісним. Якщо повні знімні протези ставлять при втраті всього зубного ряду, то відповідно частково-знімні протези – при неповній втраті. Вони так само пластмасові і кріпляться до зубів за допомогою гачків, які виготовляють з нержавіючих матеріалів (найчастіше стали). Такі протези НЕ присмоктуються на ясна, а просто встановлюються з опорою на них.

Бюгельні протези виготовляються куди цікавих інших. Спочатку виливають дугу з метала, на яку кріплять зуби з так званої десневой манжеткой. Цей механізм прикріплюють за допомогою замка, першу частину якого вставляють в протез, а другу в самі коронки. Через такого кріплення протези зручно носяться, не створюють дискомфорту і роблять навантаження на зуби слабкіше.

Умовно-знімні протези ставлять якщо в ряді немає одного зуба. За допомогою якісного, сучасного обладнання на цей зуб кріплять металеві ніжки, або фіксують зуб спеціальним клеєм.

Іммедіапротези – це пластмасові протези, які пацієнт носить під час поки йому роблять постійний протез. Незнімні протези являють собою конструкцію, в якій є опорна і проміжна частина. Вона своїм виглядом схожа на міст. Стоматолог фіксує даний протез на опорні зуби за допомогою спеціального розчину (цементу).

Для самого виготовлення незнімних протезів лікар спочатку обточує опорні зуби, потім робить зліпки щелепи і відправляє зібрані дані в лабораторію, в якій спочатку роблять модель щелепи з гіпсу, а незабаром виготовляють і сам протез. Далі його тимчасово встановлюють в порожнині рота і якщо проблем з протезом немає, то фіксують його назавжди.