Задати питання лікарю

Стерильність інструментів

Щоденна діяльність стоматологічного кабінету нерозривно пов’язана з обробкою та доглядом за стоматологічними інструментами. Важливість необхідності виконання даних процедур не варто пояснювати. Догляд за медичними інструментами включає в себе проведення дезінфекції, якісної предстерилізаційної обробки і стерилізації. Від правильності виконання кожного з них залежить стерильність і ступінь збереження інструменту.

Для дезінфекції (ефективного захисту від інфекційного забруднення) ми застосовуємо дезінфікуючі засоби таких відомих європейських

виробників як: «DÜRR DENTAL AG», «ANIOS», «BODE Chemie GmbH».

Передстерилізаційне очищення інструментів і матеріалів, спрямоване на повне звільнення виробів медичного призначення від крові, слизу, лікарських препаратів. Використання спеціального обладнання для передстерилізаційного очищення інструментів забезпечує якісні результати. Для цього в нашій клініці застосовується ультразвукова ванночка «BioSonic». Завдяки дії звукових хвиль, що підсилюється, миючими розчинами, відбувається потужна очищаюча дія навіть у недоступних місцях при ручному чищенні щітками. Таке оптимальне поєднання енергії і миючих розчинів спеціального складу робить ультразвукову ванночку найбільш ефективним методом видалення забруднень і мікроскопічних часток.

Для швидкої дезінфекції стоматологічних наконечників ми використовуємо прилад «Термінатор». За допомогою спеціального розчину під тиском – “Термінатор”, який очолює програму «EMS» – «АНТИ – СНІД», за три секунди дезінфікує наконечники і турбіни, що практично повністю виключає передачу внутрішньолікарняної інфекції.

Очищення, дезінфекція та дезактивація з використанням “Термінатор” є комбінацією механічного та хімічного процесів. При введенні інструменту фотоелемент запускає в дію 4 сопла високого тиску. Вони виконують всю роботу під тиском 3,5 Бар.

Відкладення, що покривають інструмент: секрети, кров, залишки тканини, пил відсмоктуються через шлюзи завдяки ефекту «вентури» і блокуються у вбудованому контейнері. У той момент, коли в контейнері знищуються мікроби, інструмент дезінфікується дрібно розпорошеної рідиною.

Після дезінфекції, за допомогою апарату «Siroseal» фірми «SIRONA», ми запаюємо інструменти в спеціальні пакети для стерилізації, що допомагає зберегти їх стерильність до їх використання.

На сьогоднішній день найбільш ефективний спосіб стерилізації – це паровий метод в автоклаві.

Сьогодні ми використовуємо «Tau Clave 3000 Fractionated Vacuum» – новий автоклав класу B, виготовлений компанією «Tau Steril» який призначений для безпечної стерилізації порожніх, пористих і суцільних тіл, обгорнутих або необернутих. Він забезпечений камерою з нержавіючої сталі і здвоєною ємністю для чистої і брудної води, машина включає в себе також тест «Бові-Дік» і 5 циклів стерилізації в залежності від виду матеріалу, що підлягає обробці, і налаштуванні часу; один з цих циклів – Спеціальний, з налаштованою температурою і часом.

Фракціонований вакуум гарантує повне видалення повітря з камери, після чого слідують фази стерилізації та сушіння з можливим включенням насоса для видалення всього залишкового пара з програмою вентиляції.